kacas

Jak vznikají skalní voštiny?Ahoj máme úkol jak vznikají skalní voštiny nevíte to někdo ???

Nejlepší odpověď
www

Když už je pro tebe tak nemožné otevřít učebnici k vyřešení DÚ, zkus příště Google, nemusíš se ptát zde, viz zdroj:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=skal­n%C3%AD+vo%C5%A1ti­ny+vznik&clien­t=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
Děda Louda

Voštiny vznikají pomocí „precipitačně-erozních“ procesů na „subaericky“ exponovaných površích skal. Převedeno do srozumitelného jazyka jde o to, že povrch pískovce má místy (zejména pod převisy a v kolmých stěnách) tendenci být zpevňován tmelem, který téměř neustále vzniká odpařováním vody z roztoků, které se nacházejí v pórech mezi jednotlivými zrnky pískovce. Proces je ale vrtkavý a rychle se může měnit ve svůj protiklad. Místo křemene se začne srážet sůl, která povrch skály doslova roztrhá na jednotlivá zrnka písku. Když se pochody střídavě opakují, vzniká celá plejáda tvarů: skalní kůry tvořící talíře a hroty a zejména různě tvarované voštiny. Voštiny bez skalních kůr mohou být sférické, kukaňovité, rombické, sklípkovité, reorientované a přestavěné. Voštiny s významným podílem skalní kůry mohou vystupovat ze skal jako bubliny, vosí hnízda, uši, kroužky nebo trojrozměrné mřížky. Jinými projevy obdobných pochodů jsou skalní sloupky a hodiny, „inverzní krápníky“, tektonická žebra, skalní fasety a hlízovité povrchy.

Zdroj: Teta Wiki

badisko

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Voš­tina_(geomorfo­logický_jev) kdyby jses tak nizto blbejch her zajimala o skolu…ups asi mluvim jako rodic co …?…nicmene je to pravda…

iceT

Já to taky nevím,na internetu tolze celkem snado zjistit…
Tak třeba tady
http://geograp­hy.upol.cz/sou­bory/studium/e-ucebnice/Smolova-2010/lexikon/struk­turne_denudac­ni/vostiny.html

A jak vznikají najdeš u tety Wiki…