klumprt

Jak vznikají česko-slovenské duety?

Proč je to vždycky Slovenka – Čech? Znáte případ opačné kombinace? Když se chce český hudební producent nebo jiný pracháč vyspí se slovenskou hvězdičkou, vznikne z toho vždycky duet?

Nejlepší odpověď
marci1

Češi nejsou blbí, slovenština je měkčí řeč, takže Slovenka duet zjemní, eroticky „nabije“. 🙂
Opačných případů je opravdu málo, např: Richard Müller a Iva Bittová: Stane se (2000)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Lgr-9Vu3NRk&featu­re=emb_logo

Další odpovědi
Ametyst

🙂 Na náhody opravdu nikdo nevěří..
Pamatuji se na jakýsi duet Mira Žbirky se zpěvačkou Marthou.

EKSOT123

Je to pouze jedna z možností. U písně Vloupám se to bylo zřejmě pouze na profesní úrovní: https://www.id­nes.cz/kultura/hud­ba/o5-a-radecek-maji-novy-klip.A140425_145­321_hudba_ob
Taky jsou duety stejného pohlaví (Gott – Matuška, Habera – Gott – Dvorský,…). Matuška nebo Habera zpívali i s Češkama.
Písničku Slovenský klín dokonce po slovesky zpívá Češka, takže možností je neúrekom.

Kelt

Tak jsou duety, kde zpívají No name a Chinaski. Nebo myslíš, že Zvonky štěstí vznikly taky dle tvé teorii? Kolik roků měla tehdy Darinka Rolincová?

Mc Merkurion

@Ametyst: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GeKX9URmjDU&lis­t=PLldAArxEl8Sw0U­IE-VfUC0gDVl6NxZ­LAg&index=6&t=0s

Ametyst

Děkuji, Mr Mc M., to je milé, ale nebylo zapotřebí. I když mám maďarský počítač, běžné úkony zvládám. 🙂

Mc Merkurion

… to je pěkné, ale dle některých dotazů jiní ne, proto jsem doplnil odkaz … ani jsem netušil, že už ta písnička je plnoletá …

Ametyst

Dobře. Já ji naopak málem zařadila do normalizačních hitů, které se na nás valí ze všech rádií i 30 let od Velkého Listopadu. Zatím je písnička ale daleko mladšího data.

Mc Merkurion

…jo, tak to jsme dva, já si původně myslel, že ji kdysi zpíval Meky sám a s Marthou, že ji jen oprášili, a vona byla přímo psaná pro ni …