Kitsune

Jak vzniká mravenčí královna?

Vím, že mravenčí královna klade vajíčka, ze kterých se vylíhnou samci i samice mravenců, ale jak se rozhodne, že zrovna tato samice bude královnou? Znamená to, že všechny samice se mohou stát královnou? Jak je možné, že ostatní mravenčí samice například na královnu neútočí?

Odpovědi
Drap

Netuším sice co je královka, ale pokud se jedná o královnu, tak je to podobné jako u včel. Vajíčko , i kukla jsou v podstatě stejné, ale stravou a péčí se vylíhne královna.

Hufnágl

Královen je v mraveništi spousta, ale dělnice z prvních generací mezi nimi provedou nemilosrdnou čistku a ponechají naživu jen jedinou.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/ve­da/mravenci-kralovna-se-nekdy-chova-jako-sobec.A100301_203­940_ln_veda_hev