mikee.nikee

Jak vzniká křeč ?

Nejlepší odpověď
marci1

Křeč je stav kosterní nebo hladké svaloviny při nadměrném či dlouhodobém přetížení těla. Může vzniknout přetížením svalů, nedostatkem některých minerálů, obzvláště hořčíku nebo nedostatkem tekutin.

Další odpovědi
Pájo

Křeč vzniká stejným způsobem, jako svalová kontrakce, s tím rozdílem, že jde o nefyziologický stav, kdy dochází k nadměrnému či dlouhodobému stahu kosterní nebo hladké svaloviny. Jde o „poruchu“ v inervaci svalů, konkrétně s vyšší dráždivosti nervů či neustálém dráždění nervových synapsí různými mediátory. Křeč může postihovat jeden sval nebo celé svalové skupiny. Déle trvající křeče hladké svaloviny životně důležitých orgánů mohou být fatální.
wiki