fg

Jak vzniká animovaný film?

Jak to rozpohybují?

Nejlepší odpověď
151kbar151

Přes PC (Toy Story), ručně (Pat a Mat) nebo mají obrázek vystřiženej a pohyblivej nebo hodně kreslí. Tady se podvej, jak se tvoří Pat a Mat: http://www.pat­mat.cz/video/pat­mat_v.mpg

Další odpovědi
DDarent

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­nimovan%C3%BD_film

prostě se daj obrázky, a když se dávaj rychle za sebou, tak my to vnímáme jako pohyb, protože i oko bere určitej počet ,,snímků'' za se sekundu!!! já si myslel že to ví každej!!!
Doplňuji:
vpodstatě je to to samí jaku u normálního filmu!!!!!!!!

hanulka11

tak to je v řadě za sebou hrooooooooooo­oooooooooozně moc obrázků které postupně ten" pohyb" udělají

Buď spousta obrázků na fóliích, které jsou přes sebe a mění se jen ty, na kterých se mění poloha nějakého objektu, nebo se animují loutky tak, že se vyfotí snímek, pohne se o kousek objektem, udělá se další snímek a tak dál, třeba i několik let, než je film celý. No a dnes samozřejmě i v počítači od jednoduchých animací ve Flashi (Valčík s Bašírem) až po 3D animační programy.