Kostka0

Jak vzbuzovat respekt?

Například u sourozenců apod.

Nejlepší odpověď
annas

Respekt předpokládá, si člověk nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky ani psychicky, uznává druhého jedince.

Respekt se nedá koupit, není dědičný ani vrozený. Respekt se získává postupně, krok za krokem, malými a moudrými rozhodnutími. Důležitá je také morálka, charakter, smysl pro spravedlnost.. Vždy hrát čistou hru, říkat pravdu, něco dokázat, leccos znát. . Být spolehlivý, udělat to, co slíbím, důvěřovat v ostatní jedince, neslibovat co není možné splnit. Je třeba si třeba prohře uvědomit, proč se tak stalo. Nepodceňovat se.
Respektovat i závist, protože s dotyční myslí, že jste lepší než oni.

Mít respekt vůči jiné osobě, respekt vůči sobě, schopnost odejít, když něco člověku nejde, nést zodpovědnost za všechny své činy.

Oceňovat podobnosti, respektovat rozdíly …

Pokud vzniká respekt ze strachu pak je třeba si strach uvědomit, respektovat ho, vydat energií na jeho překonání a vykonat čin..

Někdy je praxe jiná než teorie … každý je jiný …

Další odpovědi
led

Jestvuje respekt
úcta pred znalosťami, rozumom, šikovnosťou, citom
prípadne pred silou (tu už ide skôr o strach)

ivzez

Kostko,
nikdy se nesnaž u někoho vzbuzovat respekt.
Buď se chovej tak, aby byl respekt přirozenou reakcí okolí,
nebo se smiř s tím, že respekt mít nebudeš.

Už tě napadlo se zamyslet nad tím,
co je to respekt, ke komu máš respekt a proč?

klumprt

V dnešním světě kompjůtrů, platí jenom bouchačka.

https://youtu­.be/dUjAuHRyl­R0

anonym

Neptej se jak vzbuzovat respekt… (Buď jej vzbuzuj, anebo se ptej.) Nauč se ovládat emoce, držet jazyk za zuby když je to nezbytné, …