sisi0110

Jak vyzrát na čokoládové ozdoby na dort?

Na youtube jsem viděla, jak si cukrář dá do zdobícího pytlíku rozpuštěnou čokoládu a pak na pečící papír kreslí různý obrysy. Ty za chvíli ztvrdly a daly se dát na dort. Potřebuji radu jak připravit tu čokoládu, aby nestvrdla už v tom pytlíku nebo naopak, aby ztvrdla na pečícím papíře.
Děkuji

Nejlepší odpověď
ReHu

No…pravděpodobně v tom pytlíku musí být čokoláda teplá, tak jak píšeš. A ten pečící papír, asi na plechu, by měl být vychlazený. Nutné to není, ale čokl.dříve ztuhne.
Pokud ji necháš v pytlíku déle, než je nutné, tak ti čokoláda ztuhne vždycky.
Nezapomeň, tvary musí být dostatečně silné, aby vydržely manipulaci.
Určitě to bude chtít trénink.

Další odpovědi
zdeny

Já bych zkusil tu čokoládu vytlačovat z igelitového pytlíku , pak by se ztuhlá dala oloupat a znovu použít 🙂