dust8

Jak vyzrát co nejspíš nad všemi moly poletujícími po bytě, když se neví, odkud se berou? Máte s nimi zkušenost?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda jde o moly šatní,. nebo potravinové.

Přinesla jsem zřejmě moly z obchodu, asi v mouce. Viděla jsem je v prodejně létat. . Koupila jsem se pásky – lapače – na ničení molů, pověsila ve spíží, za chvíli byl pásky plné. Vychytala jsem je.

Stále mám pásek ve spíží, ale je čistý. Ale od té doby dávám mouku, rýži apod. do sklenic s uzávěrem.

Na moly šatní biolit,. pokud jsou někde v oblečení, i preventivně, do skříní dát levanduli nebo levandulové mýdlo, oblečení vynést na slunce, průvan , nebo kuličky proti molům. . Moje matka preventivně ddávala na dno skříně „kuličky“ z novin.

Projděte všechno, co se dá, protože pokud nenajdete zdroj, těžko se molů zbavíte.

Další odpovědi
Kepler

Proti těm ze špajzky: všechno do dóz, papírové i plastové pytlíky prokoušou a množí se. Jinak biolit na všechno, co lítá, stejně tak na šatní moly. Naftalínové kuličky jsou účinné, jen když toho mola přímo trefíš.

iceT

Vyhodit všechno ze špajzu, pokud to není ve skle nebo v plechovce nebo v plastu, včetně koření.
Zkontrolovat a řádně vyčistit špajz, vyndat i jednotlivé police, pokud to jde. Pořídit levandulové „bonbony“ v drogerii, rozmístit po špajzu, ale pozor na otevřené potraviny, mohou načichnout.
Můj špajz má zevnitř perforaci odshora dolů na kolíčky pro police a ty svině byly i v těch dírečkách, takže bylo třeba zašpuntovat i dírečky. Moli jsou pryč, a je vhodné potraviny kontrolovat i po nákupu, prej se dají přinést i z obchodu.

dr.luha

Zamezit přístup k moučným výrobkům a těm létajícím zatleskat.