Avatar uživatele
dust8

Jak vyzrát co nejspíš nad všemi moly poletujícími po bytě, když se neví, odkud se berou? Máte s nimi zkušenost?

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, paul1 před 1753 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na tom, zda jde o moly šatní,. nebo potravinové.

Přinesla jsem zřejmě moly z obchodu, asi v mouce. Viděla jsem je v prodejně létat. . Koupila jsem se pásky – lapače – na ničení molů, pověsila ve spíží, za chvíli byl pásky plné. Vychytala jsem je.

Stále mám pásek ve spíží, ale je čistý. Ale od té doby dávám mouku, rýži apod. do sklenic s uzávěrem.

Na moly šatní biolit,. pokud jsou někde v oblečení, i preventivně, do skříní dát levanduli nebo levandulové mýdlo, oblečení vynést na slunce, průvan , nebo kuličky proti molům. . Moje matka preventivně ddávala na dno skříně „kuličky“ z novin.

Projděte všechno, co se dá, protože pokud nenajdete zdroj, těžko se molů zbavíte.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Proti těm ze špajzky: všechno do dóz, papírové i plastové pytlíky prokoušou a množí se. Jinak biolit na všechno, co lítá, stejně tak na šatní moly. Naftalínové kuličky jsou účinné, jen když toho mola přímo trefíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Vyhodit všechno ze špajzu, pokud to není ve skle nebo v plechovce nebo v plastu, včetně koření.
Zkontrolovat a řádně vyčistit špajz, vyndat i jednotlivé police, pokud to jde. Pořídit levandulové „bonbony“ v drogerii, rozmístit po špajzu, ale pozor na otevřené potraviny, mohou načichnout.
Můj špajz má zevnitř perforaci odshora dolů na kolíčky pro police a ty svině byly i v těch dírečkách, takže bylo třeba zašpuntovat i dírečky. Moli jsou pryč, a je vhodné potraviny kontrolovat i po nákupu, prej se dají přinést i z obchodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Zamezit přístup k moučným výrobkům a těm létajícím zatleskat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek