vacek20

jak využít tachymeter na hodinkach

postup využití tachymetru na hodinkach citizen

Odpovědi
Lucimia

podívejte se na návod k hodinkám.

hem

Slouží k zjištění rychlosti pohybujícího se objektu. Stačí změřit čas k projetí úseku známé vzdálenosti a na hodinkách odečíst průměrnou rychlost. V některých méně vyspělých zemích jsou stopky součástí standardní výbavy dopravní policie.

Zdroj: http://www.chro­nomag.cz/89599_i­tem.php

anonym

Tachymeter – tachymetr
Dříve funkce nepostradatelná, dnes spíše nedstandartní. Tachymetrická stupnice Vám ukáže, jakou rychlostí vlastně jedete nebo běžíte, je to takový nepřímý tachometr. Tachymetr slouží pro rychlý výpočet rychlosti na vzdálenost 1 km