Kelt

Jak využít sklo? Dá se to nějak použít?

Likviduji nábytek, skříně a je ta posouvací sklo v knihovničce. Zhruba 60 × 40 cm, síla 1 cm. Je zbroušené. Kontejner na sklo mám před domem, sklenáře asi 1000 m od domu. Dá se to na něco využít? Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud ho nevyužiješ tak jak je, třeba na malé pařeniště, tak ho vyhoď. Sklenář by tě s tím stejně vyhodil, neradi řežou staré sklo, většinou praskne tam, kde to nechceš.

Další odpovědi
Ametyst

1 cm silné sklo už ledacos unese: vyrobila bych malou skříňku a sklo jako poličky. Mám doma něco podobného a skleněné poličky vypadají atraktivně.

Kepler

Přikoupit dvě ozdobné konzoly a udělat z toho nástěnnou poličku (na květináče, porcelán, cokoliv). Mám takhle udělané skleněné poličky na kořenky a dózy, vypadají velmi pěkně.

xiperio

nechat nařezat zakulatit rohy a jako podložka pod hrnky šálky atd.na stole.

Dochy

Asi jen pokud budeš mít nějaké využití ty. Sklenář Tě s tím vážně asi nejspíš vynese. Po letech používání bude mít nějaké škrábance a to sklo je zkrátka pro další opracování prakticky nepoužitelné.

Můj názor, nikdy jsem nezkoušel s něčím takovým za sklenářem jít 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.