Mirek Vrbka

Jak využít odpad z kávy?

logr

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete několik tipů

https://www.ze­na.cz/zdravi/13-tipu-jak-vyuzit-zbytky-po-kave/r~i:arti­cle:796422/?re­directed=14895952­58

Já používám jako hnojivo např. na pažitku, na růže, dávám do kompostu, lógr mají rády žížaly, Zdá se, že zabírá i na slimáky.

Další odpovědi
nyjono

Jaký odpad? Myslíš lógr?

https://www.go­ogle.cz/search?q=lo­gr+z+kávy&oq=ló­gr&aqs=chrome­.1.69i57j0l3.7704j0j4&cl­ient=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

iceT

Občas využiju jako peeling na tělo i obličej v kombinaci se sprchovým gelem.

klob1

Nejlépe, jako hnojivo pro záhony. Rozhodně nelít do odpadu!

L. da Vinci

Lógr je dobrý na věštění!

Bičiště

Kdo používáte logr jako hnojivo, tak je dobré vědět, že logr zvyšuje půdní kyselost. Ale zřejmě se to nehází do kompostu po lopatách, takže ten logr co se doma nasbírá, to půdní pH neovlivní. Takže k logru ještě nasušit a na jemno nadrtit vaječné skořápky, a bude to ideální. Lze přidat i vylouhovaný čaj a pak už to je ten pravý základ na humus.

bolak

Na kafe pro tchyni je výtečnej, až přijde na návštěvu.