huxa

Jak využít navedený koaxiální kabel?

Měl jsem připojený k PC TV tuner, ale teď zrušili toto vysílání a už to nefunguje, lze toto vysílání znova rozjet, popř. nějak jinak využít již zavedený kabel?

Nejlepší odpověď
www

Koax lze využít k rozvodu zejména tv signálu. Nevím kde a jak je přívod v bytě, co je to za koax atd.
Nechej ho tam, třeba se ještě někdy šikne.
Doplňuji:
Můžeš chtít například dostat tv signál do další místnosti a už je využití. Zkrátíš/nezkrátíš, pridáš koncovky a je to.

Další odpovědi
cochee

Předpokládám, že jde o koax mezi TV tunerem a anténou. Nová generace tel. vysílání, DVB-T, používá stejná frekvenční pásma jako dřívější analog, takže se dá využít i stávající anténa – pokud nejde o STA na panelácích, tam je to složitější. Takže po výměně starého tuneru za DVB-T tuner se dá koax krásně využívat dále.