zjentek

Jak využít jedlé oleje v domácnosti jinak než k jídlu?

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Mazat řetěz u motorové neb el.pily.

Další odpovědi
Arne1

Například jako pohon do starších naftových aut.

da ny

Už jsem jím v práci z nouze mazala i panty u dveří,
Olivový se používá k mumlání v ústech, pak vyplivnout.
K mazání suché a od slunce spálené kůže.
K máčení prstů/nehtů na rukou v misce
Olivový i na odlíčení.
Dostala jsem skvělý levandulový olej (levandule macerovaná v olivovém oleji.
Opravář lednic mi kdysi poradil, že lepidlo po odtržení nálepky z její stěny, ze skla atp. spolehlivě odstraní stolní olej (potřít a hadříkem či prsty postupně odstranit). Jde to i z plastů, hůř, ale jde.
Olejem potírám dřevěné prkénko na krájení, zejména nové. Nenasákne tolik nečistot.