sowa

Jak využít drť z větví z ovocných stromů?

Mám drtič větví a chci nadrcené větve využít.Dala jsem je kolem keřů rybízu,ale prorústá plevel.Můžu je dát do kompostu,nebo máte jiný nápad ? Daly by se v tom pěstovat houby?

Nejlepší odpověď
honza19hk

do kompostu,po vysušení do kamen ,jako palivo do grilu, atd.. Houby v tom ale asi neporostou,teda krom plísně.
Pokud jich máš hodně ,dost lidí s tím topí.

Další odpovědi
cukrar

rozdrtím a do kompostu. Páč nežli je usuším, tak je nechám raději shnít.

anonym

do kompostu bych je dala

arygnoc

celkom úspešne sa dajú z drte lisovať brikety a s nimi potom kúriť.
na to lisovanie netreba žiaden lis, stačí obyčajný rám rozumných rozmerov z nejakých doštičiek, do ktorých sa potom drť nasiaknutá vodou nasype-naleje, hodne zaťaží (tehlami, blokmi železa) a nechá vyschnúť.
Brikety sa dobre skladujú a majú vysokú výhrevnosť.

Broukk

Máte někdo zkušenosti s domácím lisováním pelet?

Blankasv

My doma lisujeme větvičky a pak z nich s manželem děláme pelety, dokonce manžel už zkoušel dělat i z papíru, stačí na to mít kvalitní a výkonný lis.

Veojtelek

Z papíru? to má pak nějakou výhřevnost? na čem to lisujete?

Blankasv

Ano má to výhřevnost, navíc to stojí opravdu jen pár korun, dá se díky tomu v topení hodně ušetřit, lisujeme to doma s manželem na lisu od http://briketo­vacilis.eu/