Džanička

Jak vytvořit web stránku, kam budou moci lidi sami přispívat?

Chci vytvořit stránku, kde mohou lidé komentovat příspěvky, ale zároveň sami přispívat s novým článkem ze svého okolí.. Třeba tam bude např. Harry Potter a kámen mudrců – kdo bude chtít, může napsat komentář jak se mu film líbil, nebo nelíbil, ale zároveň aby mohl napsat svůj film, aby ostatní komentovali i ten jeho příspěvek.. Já jako admin nemusím ty filmy psát sama, nemusím do toho zasahovat.. Víte jak to myslím? Nejedná se zrovna jako o film, to jsem psala jen jako příklad..

Odpovědi
Lamalam

Použij Word Press nebo jiný free redakční systém.

huxa

Ano, chápu. Takže oproti klasickému jednoduchému webu si nevystačíš s pouhým html a css, nýbrž budeš potřebovat také udělat komentáře pomocí php/javascriptu, který bude implementovat napsaný obsah do obsahu webu.
Nebo chceš snad rovnou návrh tohoto kódu?

arygnoc

ak sa vám nepáčia ponúkané redakčné systémy (fakt stačí do gúglu napísať >redakční systém<), musíte si stránky vytvoriť sama.

nehovoríte nič o vašich znalostiach ohľadne tvorby webu.
tak teda pár predpokladov:

  • znalosť html, php (alebo iný scriptovací jazyk), mysql (alebo inej databázy), css – to sú minimálne požiadavky, neuškodí ani javascript, naštudovať si niečo o seo (čo nemáte robiť, lebo seo odborníci väčšinou doporučujú kraviny), niečo o validite stránok, xml (načo je sitemap?), cronoch. to by pre štart mohlo stačiť
  • zakúpiť doménu
  • zakúpiť hosting
  • nahrať stránky
  • urobiť propagáciu stránok (asi to najťažšie)

no – a je to.

;-Q

ivzez

Vedle zmíněného vlastního redakčního systému
je možné zvolit některou „blogovací“ službu,
v níž byste články psala sama
a ostatní by mohli články komentovat.

Další možností je některé fórum zdarma.
Tam by přihlášení uživatelé mohli
vkládat nová témata.

Pavel.m

Web můžeš vytvořit úplně snadno přes předpřipravené šablony, ten si můžeš upravit jak chceš, přidat prostor pro komentáře atd. Zvládneš to sama a ani tě nebude moc stát…tady je odkaz na nástroj přes který jsem dělal web já https://www.web­node.com/r/64d8f­42c38c35