jentakneres

Jak vytvořit vypravování na téma „Co bych si letos přál za dárek k Vánocům“ ?

Nejlepší odpověď
annas

Napište, jaký jste si přál dárek, když jste byl malý, co si přejete letos. . Něco jste dostal opakovaně, rozbil – musíte vložit zápletku, co jste s dárkem prožil. Představte si dárek, který asi pod stromečkem bude, a vyprávějte, co s dárkem třeba zažijete podobně jako tehdy a tehdy. … . Jak se Vaše přání změnila, i vy máte jiný přístup k dárkům … Nevěříte či věříte v Ježíška, že bude štědrý nebo nebude … neznám vaši představivost, co jste zažil atd..

Nebo můžete začít tím, co si přejete a vrátit se zpět, co jste dostal a co jste s dárky prožil – věříte, že mezi dárky nenajdetete třeba lyže, protože s nimi máte smutný zážitek – pobyt na horách … příběh …

Nezapomeňte, že píšete vypravování, jde o děj, příběh psaný tak, aby si jej ten, kdo bude číst, dovedl představit. Můžete si událost vymyslet, nebo zachytit skutečnou.

Napsat musíte sám, záleží i na vyjadřování, slovní zásobě, stylizaci.
Doplňuji:
Ad Veri, jen přímá řeč nedělá vypravování. Ta může, ale nemusí ve vypravování být.

Nejdůležitější je příběh, děj, zápletka.

Další odpovědi
Veri

Učitelé tuhle otázku dávají každý rok, aby porovnali tvůj „výtvor“ s tím loňským. Zkus práci první napsat, budeš překvapen… i já jsem byla:)
Doplňuji:
Ale jestli potřebuješ tohle:
Úvod – uvedení čtenáře do děje.
Stať – převyprávění hlavní události příběhu a událostí, které z ní vyplývají.
Závěr – vyvrcholení příběhu (např. vyřešení záhady).

přidej nějakou tu přímou řeč a bude to v pohodě ;)
Hodně štěstí!