Karol55

Jak vytvořit vlastní webovou hru ?

Dobrý den, jak by se dala vytvořit webová hra (typu howrse, shakes and fidget…atd) ? Prostě obyčejná klikací…Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Je to program, takže naprogramovat – jak jinak???

Další odpovědi
arygnoc

treba niečo vedieť p skriptovacích jazykoch, databázách, mať cit pre grafiku, vedieť niečo a o prehliadačoch a ich vlastnostiach (ohľadne grafiky, css)…

no a potom vytvoriť nejaké algoritmy (životy, bonusy, herná mena, … – ich prírastky, nákupy za ne) rastu, simuláciu života/deja/boja …

celé to zmontovať, otestovať, zohnať hráčov a je to.
brnkačka.

;-Q

ivzez

Základní odpověď (to nejdůležitější) už dali Arygnoc a Gecco.

Já doporučím si sehnat nejčastější webové prohlížeče a nastudovat si,
jak fungují a jaké jsou rozdíly v zobrazení stránek v jednotlivých prohlížečích.

Sebelépe naprogramovaná hra bude k ničemu, když se v prohlížeči nezobrazí korektně — bude-li vzled „rozhozený“, nebude možné hru hrát …