Angi

Jak vytvořit vlastní font (tvar písma)?

Již nějakou dobu potřebuji vytvořit vlastní písmo. Vytvářet umím, mám zkušenosti s Photoshopem atd. Potřebuji vlastní písmo, ale nevím, který program by byl nejlepší. Je pro mě těžké se učit s novými programy, tak bych uvítala něco jednoduššího a přehledného, ale zároveň, aby se v tom dal font vytvořit dobře. Nejlepší by bylo, kdyby se do programu daly tvary písmen importovat jako obrázek uložen na ploše nebo tak. Ale pokud to nejde, tak to být nemusí, zkusím si to vytvořit přímo v onom programu, ale který by jste mi doporučili? Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Písmo by mělo být vektorové, aby se dalo zvětšovat, takže Photoshop není vhodný. Na tvorbu fontů jsou editory, např.
FontLab Studio 5
Type Tool
Font Creator
FontForge