Lebka_CZ

Jak vytvořit vlastní akční počítačovou hru?

Už dlouho se snažím vytvořit nějakou akční hru na PC něco podobného mafii ale v mojí představivosti a potom to třeba vydat někam do světa po určitých opravách samozdřejmě jak tou hru vytvořím? Děkuji za odpověd jsem vám vděčná.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpověď sestává ze dvou aspektů:

  1. vymyslet ´příběh´ hry
  2. naučit se programovat a hru napsat

___
Podobný – už zodpovězený, dotaz je třeba tady – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jak-si-udelat-vlastni-software-napr-windows-linux-atd

Další odpovědi
Sarrow

Máš příliš vysoké cíle, takhle vyhoříš (nebo tě to omrzí) dříve než dosáhneš nějakých základů. (Tvorba hry je „běh na dlouhou trať“, pokud chceš vytvořit AAA hru, je třeba mít solidní a sehraný tým vývojářů: programátory, grafiky, animátory, zvukaře, aj. , no a samozřejmě to taky NĚCO stojí :D )

Je tu pár enginů ve kterých můžeš tvořit bez programování, ale radši si zahraj nějakou kreativní hru, pokud máš Playstation, tak můžu doporučit Little Big Planet ;)

Awe

Pochybuju že by jsi udělala 8bitovku natož 3D hru s dnešní vymožeností.Zůstaň ve světě fantazií