Avatar uživatele
YourDeathCZ

Jak vytvořit „virtuální měnu“ pro web?

Chtěl bych poradit, jak vytvořit pro svůj web virtuální měnu, s kterou by se na něm dalo obchodovat. Taktéž bych byl rád, kdyby za ní šlo kupovat nebo prodávat položky. Děkuji.
Doplňuji:
Myslím tím, že bych potřeboval mít nějaké speciální např. body, které se sbírají a fungovali by jako měna.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3374 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Zamysli se a do Diskuse napiš, co vlastně ´chceš´ vymyslet – protože z toho prozatím napsaného je jasné jediné – vlastně vůbec nevíš, co chceš a jen tak plácáš…
😁
___
…„bych byl rád, kdyby za ní šlo kupovat nebo prodávat položky“… – kde nakupovat a prodávat?? – na tvém webu a nebo v Austrálii v baru?
…„bych potřeboval mít nějaké speciální např. body“… – jak speciální?? – jak by se měly lišit od obyčejných bodů?
…„fungovali by jako měna“… – kde?? – u tebe na webu a nebo ve směnárně na rohu a nebo v bance a nebo u vás ve školce?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Dělat měnu jen pro svůj web nějak postrádá smysl. Směním peníze pro tvůj web a nemohu s ní nic dále platit. Tak opět přeměním v klasickou měnu. Já si myslím, že nemá cenu vymýšlet už vymyšlené a fungující. Ta virtuální měna má název bitcoin u nás CZC.
http://ekonomi­ka.idnes.cz/v-cesku-vznika-prvni-virtualni-mena-czech-crown-coin-pcg-/ekonomika.as­px?c=A140717_113758_e­konomika_fih

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
YourDeathCZ

Zkusím to napsat znovu, protože jsem pravděpodobně nedokázal říct, co bych potřeboval. Potřeboval bych na web vytvořit platidlo, které by sloužilo na prodej a výkup předmětů do jedné hry. Každý uživatel by tedy měl mít vlastní účet s určitým počtem tohoto platidla, které by mohl získávat pomocí výkupu předmětů a nebo naopak vyměňovat za jiné předměty do hry.

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

OK – a ptám se znovu:

  1. jak by toto „platidlo“ mělo být speciální??
  2. jakým způsobem by uživatelé obnosy „platidla“ získávali?
  3. kde jinde by je mohli směnit za běžnou měnu?

Nebo jinak:

  1. proč nepoužít prostě body?
  2. proč nepoužít běžnou měnu a třeba PayPal?

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
YourDeathCZ

  1. Jak jsem uvedl, tak jsem to nedokázal popsat
  2. obnosy „platidla“ by se získávali pomocí prodeje předmětů přes bota, soutěže apod.
  3. Toto „platidlo“ by sloužilo pouze do hry a tudíž by nebylo směnitelné za běžnou měnu.
  1. Ano body byli přijatelné. Zde ukázka, co si představuji: http://postim­g.org/image/8bdciv14x/
  2. Jak je již uvedeno, nechci to propojovat s běžnou měnou.

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

OK, takže

  • speciální by bylo tím, že by platilo jen na tvém webu (to je dost speciální)
  • získat i utratit by šlo jen na tvém webu (což i chceš)

Takže prostě ´bod´ tvého webu používaný pro vyjmenované (a případně další, dosud nevymyšlené) činnosti.
Prostě bod – a jestli jej nazveš ´puntík´, ´webllar´ nebo nebo ´webruna´ je úplně fuk – důležitější je, abys pro jeho používání vymyslel-určil rozumná pravidla.

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
YourDeathCZ

To už mám zhruba naplánované, spíš bych potřeboval pomoct, jak to realizovat.

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jak zrealizovat CO??

  • napsat web?
  • zakomponovat uživatelské účty
  • ??

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek