JájsemRaibek

Jak vytvořit v psaném textu výpočet let?

Dá se vytvořit na webových stránkách text, kde by bylo uvedeno jméno a příjmení osoby s datem narození a za tímto údajem v závorce počet let, kdy tento počet let by se sám vypočítal?
Např.: Alois Jirásek, 23.8.1851 (163). Pokud by se však článek otevřel v září roku 2015, bylo by automaticky v závorce uvedeno číslo 164.
Jde toto uvést např. ve Wordu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ve Wordu nevím, na webové stránce to jde pomocí poměrně jednoduchého skriptu.

Další odpovědi
gecco

Neznám poslední verze Officů (takže netuším, jestli už něco takového umí Word) – ale v Excelu bez problému…

arygnoc

word to nedokáže.

na výpočet rokov stačí jednoduchý javascript.

;-Q