12kolemjdouc

Jak vytvořit pevná pouta mezi lidmi?

Pripada mi, ze v dnesni dobe neexistuji doopravdova pratelstvi. Jsou to vlastne jenom vztahy, kdy proste mate s nekym mluvit nebo bavit se ale jak nekdo zmizi z vaseho zivota, tak to s vami nic neudela. Nezajimaji vas a kdyby umreli, neuronili byste ani slzu. V cem je problem

Jak vytvorit pevna pouta

Odpovědi
nyjono

To se ptáš nebo nám jen sděluješ své pocity?

zjentek

Přátelstvím/ka­marádstvím.

A to je v praxi celkem vzácné. Lidé si často pletou třeba i lásku k bližnímu s obchodem, ale nevědí o tom. Zisk jim dává podobný požitek jako láska či přátelství, mají obdobné pocity, protože při osobním zisku/výdělku se uvolňuje stejný hormon štěstí. Pak to, co lidé mezi sebou často mají, není přátelství, nýbrž je to byznys. Ale jak říkám, nevědí o tom. Cítí jen příjemný pocit. A jak jim pomoci? No, nelze je donutit myslet především na druhé a teprve potom na sebe… chjo… co naděláš. (;

aliendrone

Materiál > legovaná ocel, kovoobráběcí nástroje, svěrák. Vhodný konstrukční výkres si najdi na netu dle vlastní libosti. A pak už jen práce, práce, práce… ;) :D

Fajnšmekr by zvolil jako materiál karbonkevlarový kompozit, ovšem to je dost náročnější na výrobu. Na druhou stranu by pouta byla mnohem lehčí a tolik nestudila. ;) :D :D

led

Priateľa nehľadajte, príde, keď ho budete potrebovať.
(Naozajstné) priateľstvo nie je o slove, ale o činoch.

Priateľstvo nemožno spútavať. Žiadne putá, či už z legovanej oceli, alebo karbonkevlarového kompozitu (aliendrone), ani z pavúčej nite priateľstvo neudržia. Priateľstvo je vždy len dobrovoľné a slobodné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.