Kuliočková

Jak vytvořit gif?

Nechci sebe, znám photoscape, gifyo i gifpal. Chci třeba gif ze seriálu přátelé, neznáte nějaký program na to? :)

Odpovědi
cochee

Kterýkoliv přehrávač, který umí z filmu vyextrahovat jeden frame (filmové políčko). Kterýkoliv grafický program, který toto vyextrahované políčko umí uložit ve formátu GIF. Upozorňuju, že zrovna vámi uvedený příklad není moc dobrá volba, protože formát GIF podporuje jen 256 barev… to ta fotka bude vypadat…

Bedy

Zkuste Format Factory – je zdarma, v češtině a jednoduchý na použití. Dokáže video soubor převést do GIFu a zrovna i jednoduše sestřihnout – takto si třeba můžete nastavit, že chcete z dílu toho seriálu třeba jen minutu na ten GIF obrázek, tak si to tam nastavíte.

Při instalaci odmítněte instalaci ASK Toolbaru.
Ke stažení z www.slunecnice­.cz/sw/format-factory/

Enn

http://zuzcin­kikinin.blog.cz/1106/na­vod-jak-na-animaci-z-videa-pro-kuji