TopinkaVideo

Jak vytvořit 2D hru?

Mám dobrý nápad na hru, ale nevím jak to zpracovat do herní podoby.
Mělo by jít o hru viděnou z boku (Jako např. Terraria)
V této hře by mělo jít upgradovat věci a také si nové přikupovat.
Vše mám promyšlené jen nevím jak to vytvořit. Nevíte o něčem co by mi ve tvorbě pomohlo?

Nejlepší odpověď
Bedy

Zkuste použít program Game Maker – ale hlavní, co je potřeba, je mít aspoň základy programování. Bez toho to nepůjde.

Další odpovědi
Dochy

Jak to tak čtu, hodil by se vám programátor 😉
Je spousta programátorů bez dostatečné dávky fantazie a pak autoři s nápady, ale bez programátorských zkušeností/do­vedností. Potřebujete se navzájem. Pokud jste nikdy neprogramoval (a z dotazu to tak skoro vypadá) není pravděpodobné, že z fleku dokážete dokončit slušnou aplikaci.

anonym

Bylo by fajn to naprogramovat ve webové aplikaci pomocí JavaScriptu a Canvasu. Myslím že pro lidi by to bylo lepší než stahovat nějaké otravné aplikace.

Např. http://holodu­ke.nl/3dbricks/ tato je dobře naprogramovaná.