FOG

Jak vysvetlite ctvrty rozmer.

Na Zemi mame 3 rozmery,ale vime,ze existuji i jine.Jak to vysvetlite srozumitelne neodbornikovi. Ctvrty,paty,atd rozmer?

Nejlepší odpověď
Terryle

Čtvrtej je prý čas, protože určuje jedinečnej výskyt nějaké věci v trojrozměrným prostoru.

A pátej a šestej (až jedenáctej, údajně!!!) vám vysvětlí fyzik, když ho ožerete :o) http://www.you­tube.com/watch?v=Uf­hOBevrN2U

Další odpovědi
poa.li

Jsou to rozměry, ve kterých existuje hmota v nějaké formě. Těleso zabírá v prostoru 1. určitou délku, 2.určitou šířku, 3.určitou výšku, 4.určitý čas. Ze čtvrtého rozměru vnímáme na rozdíl od ost. tří jen jeden jediný bod – přítomny okamžik, který se posunuje po ose času, proto čas jako rozměr nevnímáme. Vzpomínky nám včak dávají možnost vidět konturu tohoto rozměru směrem k „minulosti“.

hanulka11

4D – časoprostor
5D – čas

to je jen má myšlenka

anonym

citace: „3 rozmery,ale vime,ze existuji i jine“
… kdepak, jen teoretizujeme, nevime.

až 11 rozmerny prostor ? Jsou to jen teorie. Shluk možná nesouvisejících jevů a veličin tak trochu násilně vhozený do jednoho pytle, kolem kterého byla definována teoretická matematická logika. Nepovažujte to za fakta. Může to být úplně jinak.