l_balci

Jak vysvětlit sousedce, že noční klid neznamená že půjdeme spát a už si doma neřekneme ani slovo?

Dobrý den,
máme velký problém se sousedkou, pokaždé když máme návštěvu déle jak do 22hodin začne nám mlátit do zdi přesně ve 22 a v pravidelných intervalech rány opakuje. Chápala bych to jako upozornění pokud bychom dělali nějaký hluk, ale sledování televize, klidné povídání si, mi nepřijde jako důvod vyhrožovat nám policii. Ještě podotýkám, že pokud jsme doma sami dva nikdy ji naše povídání nevadí i dlouho do noci, pokud ovšem ví že máme návštěvu, mlátí do zdi jak smyslů zbavená. Návštěvy často nemíváme, takže to není situace která by se opakovala každý den, ale maximálně jednou za 2 měsíce a to jen o víkendu. Pokud vím ona pracuje v týdnu, tak jako my, takže brzy ráno nevstává. Opravdu mě její chování děsí a nesdílím její názor že po 22hodině už nesmím ani mluvit. Ještě podotýkám že nikdy se nejednalo o mejdan, ale pouze o posezení s přáteli, takže 4 osoby, nikoli mejdan o 20lidech v bytě. Sousedům se toletují večírky a mejdany i ve 4 hodiny ráno, ale my nesmíme skoro ani mluvit ve vlastním bytě po 22hodině. Navíc rány do zdi jsou slyšet i o 2 patra níže a ostatním sousedům vadí ty rány, nikoli my (protože nás neslyší). Co bude sousedka dělat až budeme mít časem dítě, které nedejbože začne v noci plakat, raděj ani nechci domýšlet. díky za názor a případnou radu.

Nejlepší odpověď
elektrikář

Pohrozil bych jí že ještě jednou a budete používat brokovnici.Jinak si na bouchání nervozní babky můžete stěžovat na obecním úřadě.

Další odpovědi
tom004

Jo,jsou sousedi a „sousedi“.Zřejmě máte smůlu na ty druhé.Ale jedno přísloví říká,že „na hrubý pytel,je třeba hrubá záplata“.Najděte tu vhodnou a použijte ji.Na tyto lidi,bohužel,vět­šinou nic jiného neplatí.

Dom Tailor

No my máme stejnou situaci… Sousedka v kuse odráží asi tenisák nebo co a je to slyšet až k nám ob jedno patro níž, pod ní žije sama jedna paní co pracuje v nemocnici a má často noční, jenže tahle šílená osoba nejen že mlátí, ale i nepříčetně řve a někdy si i zpívá… Nikdo s ní nic nezmůže, ona vyhrožuje policií, když jí nahlásíte, tak vám řeknou že se ve svém bytě může mlátit jak chce… No to je vidět kde to žijem…
Ona má ustavičně slyšiny že prý slyší „sporsté slovo“ a ve skutečnosti ta paní pod ní má jenom kočku a volá na ní čiči a ne „sprosté slovo“ (domyslete si, rýmuje se to s čiči)… No hrůza běs když začne v noci a ještě jak je vytrvalá a to ani neni stará nervózní babka ale ženská tak kolem 40…
loni v létě dokonce stropila scénu a řvala z okna a dokonce řvala i na schůzy… Prostě řve a řve a mlátí a mlátí a přitom nikde neni nic slyšet co by jí mohlo vadit, tak nevi… Radim rači s ní opatrně, nebo si přiděláte starosti a dostanete se ještě do problémů… Hodně zdaru 😉 (P.S.: nejste v tom sami)

Deli

Jestli máte jen trochu možnost, přemýšlejte o stěhování na venkov, taky tu jsou „sousedi“, ale nemáte je hned za zdí. A ty budoucí dětičky ocení zahradu a vše, co venkov oproti bytu přináší.
Sousedka se nezmění a s babou záštiplnou vedle sebe se žít nedá.