LadaF

jak vysvětlit slovo pojem?

Nejlepší odpověď
gecco

DÚ??
😉
Počti si, např. – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­jem – a nějakou definici vytvoř, napiš ji do doplnění – zkontrolujeme ji…
😉

Další odpovědi
annas

Patří do oblasti psychologie.

Pojem, soud a úsudek souvisejí s naším myšlením a jazykem. Naše myšlení je pojmové, myslíme českým jazykem, když si v hlavě vytvoříme pojem ( sled hlásek) a vyslovíme jej, vznikne slovo.

V hlavě pro pojmenování skutečnosti vznikne pojem – vyslovený pojem se stane slovem.

Pojem – smyslový obraz – vidíme, slyšíme, hmatáme – získali jsem zkušenosti. Takže vidíme kočku, známe její znaky, v hlavě pojmenujeme, vyslovíme :kočka.

Často vznikají např. problémy v rpavopise – máme správně napsat třeba slovo myš, ale v hlavě si vytvoříme špatně zafixovaný pojem, takže napíšeme miš.

Z pojmů vznikají soudy např. – kočka je zvíře. Spojením více pojmů a soudů vzniká úsudek. Kočka je zvíře, protože …

MK44

Slovo „pojem“ se vysvětluje „blbě“ 🙂

Myšlenkové vymezení určitého druhu jevu rozeznatelného oproti celku jsoucna a jiným druhům jevů?
(Pozn: Slovem jev myslím vjem, jednoduché abstraktum nebo výsledek komplikovaného myšlenkového postupu.)

No, patentovat si to radši nedám. Takhle v noci člověk vymyslí různé hovadiny 🙂

Ale pozor – slovo „pojem“ může mít více významů. Neboli jinak – české slovo pojem se může používat pro více pojmů 🙂 Nebo ne?