Pralinka4

Jak vysvětlit rodům,že chci být vegetariánka?

Dobrý den,mám takový problém,chci být vegetariánka,maso jim jen minimálně,a vždy mi u oběda trva půl dne,než ho s ním,mamka mně nutí,jelikož jsem celá bledá a hubená. Tvrdí mi,že pokud bydlím u nich,tak maso jíst musím… Prostě všichni jsou proti.
Nevím jak jim to vysvětlit,když jsem jim řekla své důvody,nebo když o tom začnu něco mluvit,třeba o játkách a proč chci být vegetariánka a tak mně hned přeruší.Navíc můj táta je milovník masa..
Jak je mám přesvědčit?

Nejlepší odpověď
gecco

Těžko je přesvědčíš…
Tví rodiče totiž mají – obecně, pravdu.
Dokud jsi ve vývinu, nedostatek živočišných bílkovin a tuků by ti způsobil zdravotní problémy.
Neznám tvé důvody – ale dokud nejsi plnoletá, rodiče za tebe zodpovídají a ty bys měla respektovat jejich názory.
Až se osamostatníš, dělej si co chceš – sice ti i tak bude vegetariánská strava škodit, ale už to bude ´jen´ tvůj problém.
😉

Další odpovědi
zjentek

osvětou, vzděláním ..snaž se jim nenápadně podstrkávat moudrosti života tak, aby i oni měli příležitost a hlavně ochotu je pochopit. Musíš bejt opatrná, nikdo nemá zájem na tom, vidět tě chytřejší, než je sám ;)

arygnoc

idealizmus – nech vás ku vegetariánstvu vedie čokoľvek – je krásny, ale zabíja.

už teraz píšete, že ste bledá.
a čo bude, keď budete omdlievať, nebudete mať menštruáciu (a teda nebudete môcť otehotnieť, i keď budete chcieť), nebudete schopná normálneho života, lebo vám bude stále zle (problémy s krvitvorbou, poruchy imunity, zažívania, vylučovania, …)?

človek je všežravec – ako to prasiatko, proste mäso je zdroj surovín, ktoré musí človek pre svoj život prijímať.

výhradne vegetariánska strava – rastlinná strava – je náročná na zažívací trakt, preto majú bylinožravce niekoľko žalúdkov, na rozdiel od všežravcov či mäsožravcov (aj tie žerú bylinky, nie sú striktne mäsožravé).

dôverujte rodičom – sú na svete dlhšie ako vy a nie iba múdrosťou, ale i skúsennosťou (i skúsennosťou miliónov generácií) vedia, že mäso je k životu potrebné.

zvoľte cestu kompromisu – jedzte mäso upravené tak, aby vám čo najmenej pripomínalo, že je to mäso, ale jedzte ho (napr. rôzne nákypy, rizotá a pod., kaše, jedlá, kde je hodne „niemäsa“).
to by ste sa vedeli dohodnúť i s rodičmi nie? alebo si pripravujte jedlo sama – a na to mäso ale nesmiete zabúdať.

zopakujem – etické výhrady, filozofia nezabíjania, ideály – to všetko je krásne.
ale ideály v reálnom živote neexistujú.

;-Q

ivzez

Pralinko, kolik je ti let? A co víš o vegetariánství?

Vegetariánství neznamená jenom přestat jíst maso.
Musíš nastudovat spoustu informací o obsahu různých živin v různých potravinách, zjistit, čím doplníš živiny, které už nebudeš mít z masa. a hlídat si skladbu stravy.

Budeš si muset sehnat lékaře, který vegetariánství akceptuje. Řada lékařů je
totiž schopna problémy neřešit, odbýt je s tím, že „on/ona nejí maso, to bude
tím, že mu/jí chybí živiny“ …

Jde-li ti o zabíjení zvířat, měla bys také přestat
nosit kožené boty, aktovky, řemínky, kabelky, …,
nekupovat knihy vázané v kůži, …

Nechci ti vegetariánství vymlouvat, mám s ním zkušenosti u svých dcer.
Chtěla bych, aby sis uvědomila,
že ke svému životu a zdraví musíš přistupovat odpovědně.
Dokážeš-li to, dokážeš přesvědčit i svou rodinu.

postcd

chtěj od maminky a´t vaří jídla, kterých se najíš a pokud na ně nejste zvyklí, nabídni se že budeš nakupovat suroviny a pomáhat s vařením nebo sama vařit. když se něčeho najíš pořádně tak rodiče nebudou mít takové obavy o tvé zdraví. já bych rodičům nevysvětloval že chci být vegetarián a o chudácích zvířatech. tím je jen postrašíš a budou se bát aby sis něco neudělala se zdravím, prostě chci méně masa a nebo na maso nemám chuť a najím se něčeho jiného více.

Hlada

Maminka a režisér mají vždycky pravdu. Nikdy v životě nemůže mít člověk to, co si zrovna usmyslí a v tomhle konkrétně dávám rodičům za pravdu naprosto bezvýhradně.
Obecně jsem pro to, aby lidé, kteří jakkoli vědomě hazardují se svým zdravím byli vyloučeni ze solidárního systému zdravotního pojištění.

anonym

Meat shit :

Moji drazí rodičové,můžu vám vlézt do zadku,protože bydlím u vás a nemám kam jít i vy jste také z masa a jednou se budete grilovat na pekelném ohni,nebojte se nic nepříjdete a dokonce ani o mě,až budu veliká budu se ráda k vám (z)vracet.
Doplňuji:
Moc pěkně řečeno Zjentek.

Baromut

Řekni jim, ať si o tom něco načtou – ODBORNÝHO! Ne nějakej slint, co napíšou na super.cz. Vegetariánská strava může tu „klasickou“ nahradit naprosto plnohodnotně, každý vegetarián ti vysvětlí proč, případně čím. A to, že někdo tvrdí, že si ničíš zdraví a další hlouposti jsou jen žvásty omezenců, kteří o tom nic neví :)

chatrc

Skus si připravit prezentaci, ale aby ses s tim nemusela tak dělat tak řekni mamce a taťkovi ať si s tebou na chvíli sednou a popovídejte si o tom spolu.
Kdyby taťka měl zase nějaký věci proti tomu tak řekni , že nejsi on a on není ty a ty ses sama rozhodla jak se budeš stravovat. Samozřejmě to znamená, že si budeš muset najít nějakou náhradu železa.
Slyšel jsem , že někteří vegetariáni jí brouky. Ale myslím si že ty asi jíst brouky nebudeš.
Pokud se ti todle bude zdát divný nebudu se zlobit.

gecco

Baromut → tak mi tedy, prosím, vysvětli, čím vegetarián nahradí živočišný kolagen…
😁

arygnoc

baromut je synonymum blbca.
čo iného.

;-Q

zjentek

arygnoc: no jo, jenže každej má stejný právo se zamyslet ..včetně tebe

arygnoc

však to – zamyslieť.

;-Q

zzzlatokopka

Já se až bojím vyjádřit, ať mě vy dva neukamenujete:-DDD

Já maso taky skoro nejím, jím jen ryby, nejsem žádná vegetariánka, prostě mi nechutná a necítím se po něm dobře. Asi mi něco v těle chybí, celý život mám podváhu. Mamka tvrdí, že jsem kostitřas, protože nejím maso:-)))

Pralinko
Nejíst maso z nějakého přesvědčení „vegetarián“ je hloupost, jez to co ti chutná, nepřemýšlej o původu:-)

gecco

Zzzlatokopka → neukamenujeme…
😉
Jednak jsi dospělá, ale hlavně ´uvažuješ hlavou´…
😉
Pokud ti třeba červené maso nechybí, nevadí, že je nejíš – potřebné si získáš i z rybího.

arygnoc

„Já maso taky skoro nejím, jím jen ryby“

takže jete mäso. :DD

ja tiež nejem denne 3/4 kg steak, a netvrdím preto, že som vegeterián.

mimochodom, to čo je z ryby, je SVALOVINA, a verte, nepoznám rastlnku so svalovinou, iba živočíchy. :DD

pomär mäso/nemäso nie je dôležitý, ale je potrebné, aby v tom (mále) mäsa bolo to, čo tam má byť – prísun biologicky využiteľného železa (v rastlinách iba 1–3%) a najmä vápnik, ktorý sa v rastlinnej strave vyskytuje výhradne iba ako viazaný a preto ťažko prijímaný organizmom (ľudským).
prísni vegetariáni môžu byť ohrození aj nedostatkom jódu, selénu alebo zinku a viramínom b12.

všeobecne sa dospievajúci organizmus pre vegetariánstvo považuje ako rizikový (je iné, keď vegetariánom začne byť 40-ročný človek, a iné keď decko či dospievajúci).

;-Q

a vôbec, taká mrkva (a ostatná tráva :DD) je síce fajn, ale chuť mäsa je chuť mäsa, to sa proste oklamať nedá. ;)

gecco

Mimochodem – pokud se ti nelíbí poměry na jatkách, máš ´jednoduché´ řešení – maso nekupuj, chovej si zvířata na maso sama, sama si je i zabíjej a zpracovávej…
😉