Jak vysvětlit mámě, že půjčka je blbý nápad?

Máma si chce vít půjčku na moje jméno, protože jsem jediný kdo má stabilní příjem. Máma nepracuje, takže ji by půjčku nedali. Mě možná ten důchod vezmou a pak by byl problém z čeho tu půjčku platit. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu by byl velký problém pro mě najít v mém regionu vhodnou práci.

Jak mám mámě vysvětlit, že toto je blbé řešení.

Nejlepší odpověď
poa.li

Na vašem místě bych jí vysvětlil, že se nechcete vázat půjčkou, protože nechcete riskovat – tak, jak to píšete. Taky je možnost promluvit si sní o tom, jestli to, na co půjčku potřebuje je opravdu nezbytné kupovat..
Nezapomínejte však ani na to, že je to vaše rozhodnutí a nic prostě podepisovat nemusíte. Pokud řeknete zkrátka NE, nikdo Vás k tomu nutit nemůže. Být bez dluhů je v dnešní době nesmírný dar…

Další odpovědi
kropitko

Doporučuji vše mamince vylíčit a vysvětlit. Ještě bych jí naznačila, že až budete vážně něco nutně potřebovat, tak díky tomu, že si vezmete půjčku teď, ji pak už také nemusíte dostat.

Doopravdy, pokud to není nezbytně nutné, tak si půjčku neberte.

ReHu

Vysvětli jí to stejně, jako to píšeš tady.
Riziko odejmutí důchodu může hrozit, a to by mohla pochopit.
Nešla bych do toho ani za cenu rozhádání.
Půjčka není řešení.
Je také ale důležité, na co se půjčka bere.

mirlin

Dost špatně !
To bývá i předmětem rozchodu!

Má R A D A , N E P U J Č U J ! ! ! !

Veřejný dům bývá lacinější.Hezké Vánoce a Nový rok. mirlin

Tata

Pokud jste se již pokusil vaší matce vysvětlit, že půjčka je nesmysl, a ona to nebera na vědomí. Pak řekněte již jen NE! a tím to pro vás končí. Bez vašeho podpisu si na vaše jméno nikdo nepůjčí nic.