Jak vysvětlit logicky/jednoduše konkurs, reorganizace, oddlužení?

Dobrý večer,
prosím najde se někdo, kdo mně potvrdí mé tvrzení? Díky
Konkurs – někdo odkoupí mou firmu/majek a tím dojde splacení dluhu, který jsem měla vůči dlužníkovi?
Reorganizace – provoz firmy dlužníka není přerušen, postupně majitel uspokojuje pohledávky věřitelů
Oddlužení – dlužník splatí jen část dluhů a zbytek zaniká.

Odpovědi
ivzez

Reorganizace: Ano

Konkurs se vztahuje na firmy i na FO, nepřesná představa o splacení dluhu.
Oddlužení se vztahuje jenom na FO, údaj o části dluhů není přesný.

Zkuste konkurs a oddlužení vyjádřit jinak.
Ještě se vrátím.
Doplňuji:

  • ––––––

Ještě k oddlužení ► Dluhy nezaniknou.

Doplňte otázku, pak můžete psát dolů do diskuze,
nezakládejte prosím novou otázku (aby bylo vše pohromadě).

Pepa25

Především jde o tři způsoby řešení úpadku podle platného českého práva, takže pokud tápete, hledejte v insolvenčním zákoně.

Rozdělil bych to na dvě skupiny: konkurz versus reorgranizace+od­dlužení. Rozdíl je především v tom, první je nezáchovná metoda řešení úpadku (konec podnikání, rozpodej majetku) a další dvě jsou záchovné. Hranice mezi reorganizací a oddlužením je PO / FO (+ obojí má specifické podmínky, které je zapotřebí naplnit).

anonym

Není to moje parketa, proto jsem se ptala tady, aby mně to někdo logicky vysvětlil.