jjj123456789

Jak vysvětlit hluchému rozdíl mezi vysokým a hlubokým hlasem?

Nejlepší odpověď
led

Aj hluchí dokážu vnímať hudbu, vnímajú jej chvenie svojim telom. Takže určitým spôsobom rozonávajú aj rozdielnosť tónov. Pokiaľ máte možnosť je možné aj výšku tónu ukázať rukami, prípadne nakresliť…

Další odpovědi
ratava

Ti vámi označení hluší se rozdělují do více skupin, ale pro váš dotaz stačí rozdělení na ohluchlé a neslyšící…

Ohluchlé osoby rozdíl mezi vysokým a hlubokým hlasem (většinou) znají, svůj sluch ztratili během života…

Neslyšící, díky multisenzoriálnímu vnímání zvukových impulsů a i díky více vyvinutému hmatovému smyslu, mají lepší schopnost vnímat dopad zvukové vlny na jejich tělo… daleko intenzivněji než slyšící… chodí na konzerty, učí se hrát na hudební nástroje… tak si rozdíl mezi vysokým a hlubokým umí vysvětlit…

Pro alespoň malou představu toho celého vám postačí si představit (nebo nejlépe přímo slyšet) jakýkoliv nepříjemný zvuk, třeba často nenáviděné skřípání nehtu o tabuli, vidličkou o talíř… v tu chvíli si uvědomíte, kolik smyslů při poslouchání můžete používat…

Jestli vám jde čistě o rozdíl v mluveném projevu, kdy je takový rozdíl nejčastěji slyšet mezi mužským a ženským hlasem, obrazně to chápou asi taky dobře- stejný (podobný) rozdíl mají totiž ve znakování- většinou ženy znakují tak nějak něžněji… :o)

Ale i přes to všechno- nejlépe jim to vysvětlíte pomocí znakového jazyka…

Drap

Takovou informaci hluchý člověk nepotřebuje. Je to nesmysl.