Avatar uživatele
Baromut

Jak vysvětlit doma, že jíst zdravě neznamená „být anorektička“?

Mám docela úsměvný problém. Všichni členové mé rodiny (i příbuzní do 3. kolene) jsou obézní. Nechci vypadat jako oni, takže na sobě tvrdě makám. Nejsem vychrtlá, ale ani bečka. Jenže oproti rodičům vypadám jak kostra. Poslední dobou se máma může zbláznit a nutí mě například v 8 večer cpát se koblihou. Nějak už jsem zoufalá, poraďte, jak jí vysvětlit, že jsem naprosto normální a to že oni jsou tlustí není můj problém a že jím prostě jen zdravě. A že by téměř dospělýho člověka mohla nechat žít jak chce on.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, marci1 před 3435 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Těžko soudit, když jsi o své výšce a váze nic nenapsala. Mnohé anorektičky si ještě před smrtí pripadaly tlusté.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Vysvětlovat asi nebude jednoduché. Zkus celé rodině připravit zdravou večeři nebo svačinu. Pokud jim to bude chutnat a také líbit vzhledově, tak možná přistoupí také na to, aby jedli zdravěji. Pro začátek alespoň někdy. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Holka,to na sobě asi budeš muset makat celej život,protože k nadváze,čili pevněji stavěnému tělu máš prostě genetické dispozice.
Pokud tě máma vyloženě nepřivazuje k židli a necpe ti jídlo do úst násilím…tak z toho nedělej vědu a dál se stravuj podle sebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek