pepe88

Jak vysušit hlínu v květináči?

Dračena je přechlastaná.

Odpovědi
marci1

Tak to má smůlu. Dracena nesnáší přemokření. Zalévat jen do spodní misky. Zkus více větrat. 🙂

Nuk nuk

Hlínu, z níž je květináč vyroben, necháte oschnout normálně, stačí při pokojové teplotě.

Vy ale máte nejspíš na mysli zeminu, ve které je zasazená rostlina, že? A nejspíš je ještě navíc v plastovém, květináči, nepetu se? Pokud je v hliněném, stačí ji nějakou dobu nazalívat. Květináč přebytečnou vodu vstřebá.
V plastovém je to trochu prekérka, ale asi Vám nezbude nic lepšího, než ji krátka nechat na vhodném suchém místě – pokud bude hezky, můžete ji dát i na balkón nebo na zahradu. Problém je v tom, že draceana nesnese přímé slunce. Musí být v polostínu. Na takovém místěnecháte zeminu jen zpola vyschnout, pak rostlinu přemístíte zpátky tam, kde ji chcete mít.
Pokud je přelitá jen trochu, snad Vám přežije.

cochee

K ostatním odpovědím přidám – zkontrolovat, jestli je květináč opatřen ve dně nebo u spodní hrany stěny odtokovým otvorem. Jestli ne, je nutno ji vyrazit nebo odvrtat, s trochou opatrnosti to půjde i s plným květináčem, jinak by měl jít opatrně vyklepnout celý kořenový bal. Květináče klasické z červené pálené hlíny by ji měly mít vždy a tam by asi to zhotovení dírky skončilo destrukcí květináče…