f.p

Jak vystěhovat původní majitele z domu, který byl prodák v exekuci a dům už není absolutně jejich?

Dobrý den,nedávno jsme koupili rod.dům.Ústní dohodou bylo domluveno,že se původní majitelé odstěhují do konce dubna.Pořád jen říkali,že už byt mají,že ještě týden a odstěhují se.Kolem 27.dubna však vyplavalo,že si našli druhý byt a že potřebují další měsíc a půl na odstěhování.Jde tohle právně ošetřit, aby už konečně byli do konce května pryč?Můžeme požadovat nájemné i zpětně?Je nějaká smlouva o tom, aby vypadli?
Doplňuji:
Ano, v kupní smlouvě je věta o tom, že dle § 285 odst. 2 insolvenčího zákona musí po převedení majetku na kupujícího dlužníci dobrovolně vystěhovat o opustit dům. Jenže hned odstavec pod tím je, že se jim musí zajistit náhradní bydlení stejně jako když nájemním hrubě poruší nájemní smlouvu. Nezlobte se, ale proč bychom jim měli shánět náhradí byt?

Nejlepší odpověď
vagra

Pokud v kupní smlouvě nemáte vystěhování původních majitelů k určitému datu a dohoda je pouze ústní,pak zřejmě máte problém.To samé platí i o nájemném.Do­datečné právní ošetření,vám asi moc nepomůže,pokud druhá strana,nebude mít zájem spolupracovat.
Dobrý právník,který připravuje kupní smlouvu,by takovou chybu udělat neměl.
Doporučuji odbornou právní poradu.
Doplňuji:
Dostatečný důvod pro to je ten,že je to v té smlouvě a vy jste ji podepsal.

Další odpovědi
Nave

jestli je to jen ustně-je to slovo,proti slovu.
zkušenost:lidé se nastěhovali,že nemají kde byt cca2měsíce.a pořad se nestěhovali pryč nic,že ještě nic nemají atd…chodili majitele domu po urade aby neměli problemy.bylo řečeno,že to chce vždy raději smlouvu pisemne na papir.a když majitel domu nepodepiše na uřadě,s tím dotyčným papir,že tam bydlí-budou bydlet,že jim to dovoluje-tak se nic neděje.
nevím,zda jsem vám poradila,pomohla…
raději počkejte jeětě na nějakou odpověd…
pak jde o to, bydliště.snad me chapete…
doplněno:nevím,zda vám pomohu,dostatečně odpovím.prostě to jsou ty naše zákony-chyby v zákonech.člověk by si měl dukladně přečist smlouvu…je to o tom,že lidé jsou vypočítavy a druzí duvěřuji…když se nebudou,nechtějí dobrovolně vystěhovat,po­depsali jste smlouvu ve které je napsano,to co jste psal,tak jim to nahradní bydlení musíte najít.
vím,že je to vám nepřijemné,máte další starosti navíc.
vím,že když se to veme kolem a kolem,že se to pře-když byl dum exek.prodám atd…
a vím,že lidé neplatili najemné,a ty co byt-dum pronajímali,je museli také jim zajistit nahradní bydlení,jim sehnat byt.trvalo to,ale povedlo se.