zzzlatokopka

Jak vysoký příjem může dosáhnout za rok 2015 manželka, aby si na ni manžel mohl uplatnit slevu na dani?

Myslím slevu na dani z příjmu, na vyživovanou manželku.
Ten příjem je hrubý, nebo čistý?

Předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Hrubý!!!!! a nevím jistě, ale myslím 68000,– Kč
Doplňuji:
Jen doplním, že to platí i obráceně, kdy si může odečíst slevu manželka na manžela :)

Další odpovědi
pusinka50

K uplatnění slevy nesmí příjmy protějšku poplatníka přesáhnout hranici 68 000 korun za rok.
Příjmy není třeba nijak dokládat, potvrzují se pouze čestným prohlášením. Za příjem se považují hrubá mzda (ne superhrubá), hrubé příjmy z podnikání (ne tedy příjmy minus výdaje, ale pouze příjmy neboli tržby), příjmy z pronájmu, důchody ze sociálního zabezpečení (starobní, invalidní), nemocenské dávky, peněžitá podpora v mateřství a dávky v nezaměstnanosti.

Do příjmů se naopak nezapočítává rodičovský příspěvek, dávky státní sociální podpory, dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi a příspěvek na péči, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem, státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření.

http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/zmeny-ve-slevach-na-dani-pro-rok-2014/