KristovaNoha

Jak vysoký poplatek může pronajímatel chtít za zvíře v bytě?

Mám v nájemní smlouvě že chov zvířete je zpoplatněn a musím si zjistit cenu, existuje nějaký cenový limit pro tenhle poplatek?

Nejlepší odpověď
Edison

Arne se mýlí. Chcít může jakýkoli poplatek. Otázkou je, jestli nějaký nesmysl bude někdo akceptovat.

Mimochodem… jestli to máš ve smlouvě stanoveno takto, myslím, že takové ustanovení je neplatné. Nelze z něj totiž vlastně vůbec nic usoudit.

Další odpovědi
Pepa25

Vy máte tak nejasnou nájemní smlouvu, že se musíte na její výklad ptát na internetu? To tam je opravdu „nájemci si zjistí cenu“?
Z pohledu zákona je to tak, že
„Nájemce má právo chovat v bytě zvíře, nepůsobí-li chov pronajímateli nebo ostatním obyvatelům domu obtíže nepřiměřené poměrům v domě. Vyvolá-li chov zvířete potřebu zvýšených nákladů na údržbu společných částí domu, nahradí nájemce tyto náklady pronajímateli.“ (viz odkaz)

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89#p2258

Arne1

Tolik, kolik mu budete ochoten zaplatit.

Hufnágl

Záleží o jaký druh zvířete jde. Pokud to je skot, tak hodně, pokud to je piskomil, tak asi nic.

cukrar

kRISTOVA NOHO, nic takového není. Neexistuje cena za chování psa, myši, pavouka, hada kočky a další.
Ještě jsem neviděl nájemní smlouvu s podobným textem o zpoplatnění zvířat..

Edison

Hufnágle, proč mateš tazatele? Zákon hovoří jasně. Navíc je to tu už dávno napsáno.

Hufnágl

Já matu tebe, heč!

Edison

To sis vycucal z kterýho prstu?