Avatar uživatele
KristovaNoha

Jak vysoký poplatek může pronajímatel chtít za zvíře v bytě?

Mám v nájemní smlouvě že chov zvířete je zpoplatněn a musím si zjistit cenu, existuje nějaký cenový limit pro tenhle poplatek?

Zajímavá 0 před 1492 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Arne se mýlí. Chcít může jakýkoli poplatek. Otázkou je, jestli nějaký nesmysl bude někdo akceptovat.

Mimochodem… jestli to máš ve smlouvě stanoveno takto, myslím, že takové ustanovení je neplatné. Nelze z něj totiž vlastně vůbec nic usoudit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Vy máte tak nejasnou nájemní smlouvu, že se musíte na její výklad ptát na internetu? To tam je opravdu „nájemci si zjistí cenu“?
Z pohledu zákona je to tak, že
„Nájemce má právo chovat v bytě zvíře, nepůsobí-li chov pronajímateli nebo ostatním obyvatelům domu obtíže nepřiměřené poměrům v domě. Vyvolá-li chov zvířete potřebu zvýšených nákladů na údržbu společných částí domu, nahradí nájemce tyto náklady pronajímateli.“ (viz odkaz)

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89#p2258

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Edison Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Tolik, kolik mu budete ochoten zaplatit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Záleží o jaký druh zvířete jde. Pokud to je skot, tak hodně, pokud to je piskomil, tak asi nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

kRISTOVA NOHO, nic takového není. Neexistuje cena za chování psa, myši, pavouka, hada kočky a další.
Ještě jsem neviděl nájemní smlouvu s podobným textem o zpoplatnění zvířat..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Hufnágle, proč mateš tazatele? Zákon hovoří jasně. Navíc je to tu už dávno napsáno.

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Já matu tebe, heč!

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To sis vycucal z kterýho prstu?

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek