Lorelai

Jak vysoko nastavit židli k pianu?

Jsem samouk, takže nevím, jak vysoko a jak daleko by měla být židle. Měly by být ruce v pravém úhlu? A jak daleko od piana, myslím jak hodně mají být ruce natažené.
Díky

Odpovědi
Krakis

Hrál jsem sice na kytaru a bicí,ale vždy platí ruce i nohy volně.A s pravým úhlem máš asi pravdu.Nedokážu si představit,jak by jsi zvládl 40.-ti minutovou sonátu s nataženýma rukama.Taky na pedály musíš jemně-ne jako v autě.Myslím,že je nejlepší cesta nejmenšího odporu,ale hlavně cit.Někdy to chce prstíčkama něžně jako na ženu a jindy jako s kladivem…

cool

Calkově musis mít natežené ruky a prsty tak abys ses nedotýkal kláves dlaněmi a vysoko ji musís mít tak aby si ji měl rovnoměrně s klávesy :D
Doplňuji:
promin tak abys měl ruce natažené a nemusel je nějak zvedat :D

Kelt

Určitě existují na internetu fotografie, nebo si můžeš podívat na youtube, jak někdo hraje. Je třeba sedět tak, aby byly chodila na zemi, kolena v pravém úhlu, sedět rovně, ruce v loktech tvoří pravý úhel, prsty dopadají kolmo na klávesy, Celé tělo musí být volné, žádná křeč, lehce. hýbou se jenom prsty, úder jde posledním článkem prstu, ruka je volná a pohybuje se po klávesnici stále ve stejné výšce. Pokud budeš hrát forte, zapoj pak do úderu celé tělo, ale vzhledem k tomu, že jsi samouk podívej se třeba na
http://hobby.id­nes.cz/video-na-klavir-za-nekolik-tydnu-2-dil-dsk-/hobby-domov.aspx?c=A100522­_083145_hobby-domov_bma