dmatejek777

Jak vysoké vlny snese běžná jachta nebo plachetnice?

A na druhou stranu můžou vůbec nějaké vlny ohrozit největší loď na větě Oasis of the Seas?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já bych řekla, že nejde ani tak o výšku, jako o to, kterým směrem je plachetnice proti vlně otočená.

Co je běžná plachetnice? Kocábka za pár tisíc, nebo kocábka za pár milionu?

Další odpovědi
anonym

Nezáleží jen na výšce vlny, ale i její délce a relaci těchto parametrů k délce lodi a směru a rychlosti jejího pohybu.
A – samozřejmě, že i Oasis of the Seas mohou vlny ohrozit, nepředpokládej, že takový plovoucí hotel je stavěný s ohledem na schopnost zdolávat špatné počasí (priority jsou úplně jiné a ´neklidné´ vodě se tyto lodi vyhýbají jako čert svěcené)…
😉

Lamalam

Richard Konkolski v jedné své knize popisuje, jak s jachtou projel bouří s vlnami o výšce 14 m..

Quimby

Normální vlny nejspíš ne, ale díky skládání vlnění se může objevit fakt velká, která by ji ale asi stejně nepřevrátila.
Ale hurikán, takže nějaký 10–20 metrový vlny + silnej boční vítr(už jen ten samotnej vítr by jí dost naklonil když je tak vysoká) ji převrátí v pohodě.
Doplňuji:
JO ještě ta běžná jachta, no tak do 5 metrů by to měla snést když na ně najede nějak inteligentně.