Rokio

Jak vysoké je IQ šimpanze učenlivého v porovnání s člověkem?

Pokud by tento druh lidoopa absolvoval IQ test u psychologa, jak moc by jeho IQ bylo vzdálené od normálního člověka?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze porovnávat neporovnatelné. Průměrně je u šimpanzů o něco menší než u lidí, ale některé jedince zase šimpanz o hodně svou intligencí převyšuje.

Další odpovědi
Gus_Fring

Těžko se změří IQ u šimpanze učenlivého, když se IQ test odvíjí od lidského věku a lidského mentálního věku. Těžko bude šimpanz psát test.

Rokio

Drap: Je moje IQ vyšší než je IQ průměrného šimpanze?