Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak vysoké IQ měl ten, který vytvořil IQ testy?

Jak vysoké IQ měl ten, který vymyslel – vytvořil IQ testy?
Mohu mít vyšší IQ, než ten, který testy vytvořil?
Přeci ten, který IQ test vytvořil musí znát i správné odpovědi na testy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, ivzez, briketka10, ratava, mirekborek, e1232851@trb, anonym, kodl67 před 3024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

IQ testy, pokud jsou solidní , tak nevytváří jednotlivec, ale tým. Můžeš mít teoreticky vyšší IQ než autoři, ale být tebou, tak s tím moc nepočítám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Víc hlav, víc ví…asi nějaká statistika osvědčených metod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Jako fór dobrý.
Jinak testy nesestavuje jednotlivec a vyhodnocení nijak nesouvisí s IQ autorů. Před uvedením do praxe se samotné testy testují na vybraném vzorku lidí a teprve z výsledků testování se vytvoří hodnocení. Ve většině dílčích testů je to kombinace správnosti a času.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ratava

První testy inteligence byly určeny primárně pro děti (Binet-Simonova inteligenční škála zpočátku s použitím speciálního testu odstupňovaného podle věku sloužila k identifikaci dětí, které vyžadují speciální výuku a přístup ve škole. O několik let později Binet celou stupnici revidoval a změněnou škálu v roce 1916 vydala Stanfordská univerzita s návrhem, že se stupně inteligence budou měřit jako číselný inteligenční kvocient, tedy IQ (http://tech.ih­ned.cz/c1-21580360-vynalezce-iq-testu-by-oslavil-150-let ). Jeho pokračovatel W. Stern a následně i L.Terman zaměřil svůj výzkum také na děti. Binet se -věren své původní myšlence- vzpíral měření inteligence u dospělých, Terman od počátku do svého výzkumu zařazoval také pouze děti… Je tak možné, že autorům prvních testů inteligence nikdo jejich IQ (oficiálně) neměřil…

Testy určené pro dospělé vytvořil až David Wechsler- původní se skládal z jedenácti subtestů, a to verbálních a výkonnostních a zároveň inovoval původní Termanův vzorec pro výpočet…http://w­ww.ssvp.wz.cz/Tex­ty/inteligence­.html Jestli ale zkoušel (nebo autor dalšího testu- Raven) své testy i sám na sobě, aby si změřil svou vlastní inteligenci..? Oba odpovědi na své testy (zajisté) věděli…

Všichni výše uvedení jsou v mnoha textech jim věnovaných popisováni jako géniové, přinejmenším titulování přízviskem inteligentní, studovaní a pod. Dá se tak usuzovat, že míra jejich inteligence byla zajisté (hodně) vysoká…

V podstatě komukoliv může vyjít i lepší výsledek. A když už se až tak inteligentní nenarodí, může chodit na testy opakovaně a řádně se připravovat- mnohá podobná cvičení lze dohledat všude možně- výsledek by se měl úměrně zlepšovat http://www.co­opclub.cz/tipy_a_ra­dy/jak-si-zvysit-iq/ … a podle vědců se IQ celoplošně zvyšuje průměrně o 3 body za desetiletí :o) ale asi se vždy najde jedinec, který překoná nejvyšší naměřenou hodnotu… inteligence snad doposud nemá žádné omezení…

-------- pár odkazů o historii testů inteligence ---------
http://www.ta­lentovani.cz/do­cuments/10157/712­6379b-c88f-464f-9aab-e74317ad5242
http://www.do­koran.cz/ukaz­ky/1254742580­.pdf
http://vesmir­.cz/2014/10/15/pli­nek-geniality-aneb-zazracne-deti-ve-vede/
http://techne­t.idnes.cz/in­teligence-iq-testy-historie-de2-/veda.aspx?c=A150604­_145446_veda_mla

Upravil/a: ratava

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

drape, ján si myslím, že byla „týmem“ vytvořená jakási norma.

před 3024 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek