Rokio

Jak vysoké IQ má Lucifer?

Pokud by tento pekelný kníže existoval, jak vysoké IQ by měla tato bytost?

Odpovědi
Zvidatel

IQ se měří u lidí. Hodnota jednoho člověka se vyčísluje v poměru k ostatním, proto se IQ používá jen a výhradně pro lidi, ne pro zvířate, ne ani pro primáty a už vůbec ne pro náboženské bytosti.
Leda žeby měli svůj ukazatel mezi anděly k prorovnání mezi sebou. Ale Lucifer je unikát, protože je stejně jako Bůh jedinečný, i když každý na jiné straně (nejspíš). Takže by na něj andělský ukazatel asi neplatil.
Pomiňme velmi spornou otázku jeho existence, která se zakládá jen a pouze na víře, tak nelze hodnotit ukazatelem někoho, koho neznáme, o kom nic nevíme a jehož význam, funkce a i ta samotná existence je spekulativní. A nemáme žádný hodnotový ukazatel.
Pokud je však Lucifer či Satan opakem a protějškem Boha a Bůh je vševědoucí a všmohoucí, nebude na tom Lucifer o moc odlišně. Pokud není Lucifer mocný jako Bůh, tak je přinejmenším hned po něm.

Alesh

Edison

Podle mě hoooodně vysoké…

EKSOT123

IQ je komplexní údaj. Lucifer má jistě mnohé formy inteligence na špičkové úrovni. Ovšem předpokládám, že několikařádově za Bohem. Na druhou stranu v jiných podstatných formách inteligence zaostává za dětmi v mateřské škole. Takže suma sumárum je to osel.

Edison

Eksote, pána pekel by nějaký hlupák dělat nemohl. Naproti tomu Bůh nepotřebuje být inteligentní.