Rokio

Jak vysoká je moje jazyková úroveň v anglickém jazyce?

Nemám žádný jazykový certifikát. Mám ale maturity z angličtiny. Ta je na úrovni B2.

Kdybych napsal, že moje úroveň v AJ je B1, byla by to lež? Pokud nedosahuji úrovně B1 v AJ, kterou mám úroveň?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Úroveň si lze snadno otestovat pomocí vstupního nebo rozřazovacího testu – řada jazykových škol ho má zdarma na webu, např. https://lingua-centrum.cz/roz­razovaci-testy/

Další odpovědi
AlenaRo

Maturita z Angličtiny je na úrovni B1. Úroveň B2 – C1 je vyšší a opravňuje k prokázání dostatečné kompetentnosti na anglicky hovořící vysoké škole. Pokud má někdo před maturitou úroveň B2, může zažádat o uznání certifikátu namísto zkoušky. Není to však pravidlo. Sama jsem musela maturitní zkouškou projít, i když jsem B2 měla. Každopádně na internetu je spousta testů na zjištění úrovně Angličtiny.

zjentek

Co takhle své oblíbené dotazy pokládat na Quoře? Snadno si úroveň takto prověříš. 🤷‍♂️

elkon

Zase otravuješ? Koho to zajímá? Je to tvoje věc.

Drap

Ano, byla by to lež

AlenaRo

Zapomněla jsem přidat odkaz na stánku ukazující, že maturita je pouze úroveň B1, tak tady: https://tracktes­t.eu/cz/maturi­ta-z-anglictiny-cz-didakticky-test/