orestez

Jak vyslovujete slovo měď?

Měť, mjeť, mněť, meť. Dokáže někdo vyslovit měď? Nezní to ď na konci divně?

Odpovědi
dubraro

Já to vyslovuju mjeď. Na konci je zřetelně ď.

Edison

Ani jedno: MŇEĎ To Ď na konci zase tak zřetelné není…

Dochy

U mně to bude asi nejblíž k „měť“ (ale bez „mědi“)
Ale napsané to vypadá příšerně… (teda oi všechny ty výslovnostní varianty co máš na tabuli vypadaj hrozně)

mosoj

Nechápu o co jde. Takových slov, kdy foneticky je slyšet něco jiného než se píše, je v češtině mnógo. Teď, zeď...………… Ale to je v jiných jazycích také a ve větší míře.

orestez

Tabule je nízko a špatně se vytahuje, proto to tak vypadá. Zkusím to zítra napravit.

Edison

Totiž na tý tabuli je ta výslovnost vlastně napsaná špatně všude. Pokud píšu výslovnost, musí se napsat výslovnost každé hlásky, čili ne MNĚŤ ani MĚŤ ani MĚĎ ani nic podobného, ale po hlskách M Ň E Ď, M Ň E Ť a podobně.

orestez

Ok to je drobnost. Nikde jsem to neviděl. Poté co člověk z ukrajiny vyslovil m ěť, tak jsem si uvědomil že to taky říkám špatně. M n ě ť. Jako kdyby to byla nějaká nemoc, třeba sněť.

Edison

Mno.. drobnost… To by se pak dalo taky napsat jako M J E Ť, nebo M N J E Ť. Jooo.. UA… to je dobrá země… Pár kamarádů tam taky má , se kterými jsem spolupracoval… 😁

orestez

Jo, jsou v poho.