pastel.ka

jak vysířit sklep ?

Mohu vysířit sklep, když v něm mám uskladněné ovoce a brambory? Budou potraviny toxické, nebo ne ?
Stále váhám jestli to mám udělat, či ne.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
mosoj

Již jste se jednou ptala:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vysirit-sklep

Já bych ten sklep vyklidil. Hořením síry vznikají kysličníky – pardon, dnes oxidy ( sírový, sirný), které s vlhkostí zpětně vytvoří kyselinu sirnou či sírovou. takže tyto kyseliny budete mít v přítomných potravinách, obzvláště pokud obsahují vodu.

Další odpovědi
rynek878

Síření provádím každý rok 7–14 dní před uskladňováním brambor a ovoce,jinak by to dopadlo,tak jak uvádí Mosoj.

elektrikář

Hořením sirné svíce se vyvyjí kysličník siřřičitý který je jedovatý pro vše živé.Brouky, myši, stonožky a pavouky. Plísně a baktérie.