reika

Jak vyrovnat celofán, aby nebylo vidět, jak byl poskládaný?

Dá se „nějak“ napnout celofán, aby nebylo vidět, jak byl poskládaný, narovnat ho? Díky.
Zkoušela jsem ty sklady navlhčit – a nic…

Nejlepší odpověď
gecco

Celofán narovnáš teplem za vlhka – ale smrskne se – musíš namočit, poté jej co nevíc natáhnout a poté zahřát…
Ale – je to celofán???

Další odpovědi
Alesh

možná je to blbost, ale co ho zkusit vyžehlit? prostě úplně na minimální teplotu, raději nějakou starou žehličkou, kdyby se to náhodou připeklo. Ale říkám, že 1) jsem to nezkoušel, je to jen tip, že by to mohlo jít a 2) velmi opatrně bych zkoušel teplotu té žehličky, prostě úplně od vlažné a velmi pozvolna bych přidával, pokud by to nepomáhalo, ale fakt bacha, aby se to nechytlo, to pak z toho už jen tak nesundáš. 🙂

Kepler

Původně byl celofán označením pro fólii z nitrocelulózy. Zkusil bych žehlení napařovací žehličkou na měkkém podkladu, při minimální teplotě.

Lamalam

Bez záruky bych to zkusila opatrně napařit a pak na nejnižší teplotu přežehlit.