Jak vyrobit zmrzlinu?

Nevíte někdo, jak vyrobit klasickou zmrzku?

Nejlepší odpověď
alenka901

jahodová zmrzlina
Suroviny:

  • 100g cukru moučka
  • 300ml smetany ke šlehání
  • 1 vanilkový cukr
  • 4 vejce
  • 300g jahod

Postup práce:

Den předem dáme nádobu výrobníku zmrzliny do mražáku
Také předem připravíme jahodový protlak – očistíme a omyjeme jahody, necháme je okapat, rozmačkáme jahody a za stálého míchání je přivedeme k varu a krátce povaříme. Dáme je vychladit
Žloutky utřeme s polovinou cukru
Ušleháme šlehačku ze smetany ke šlehání a také v druhé nádobě ušleháme z bílků sníh, do kterého všleháme druhou polovinu cukru
Do šlehačky opatrně vmícháme sníh, jahodový protlak a směs nalijeme do nádoby výrobníku zmrzliny
Doba přípravy: 40 minut

Další odpovědi
LuciJe

Zkuste třeba tenhle recept:

Zdroj: www.mineralfit­.cz/varime-zdrave-clanek/recept-na-magickou-zmrzlinu-6/

potkan98

skus to podle tohohle videa ja jsem to skoušela a je dobrá

pardon ta adresa je špatná správná je tahle
http://www.vi­deoforum.cz/cz/gas­tronomie/deta­il/jak-vyrobit-zmrzlinu-za-5minut.html

Zdroj: www.videoforum­.cz/cz/gastro­nomie/detail/jak-vyrobit-zmrzlinu-za-5minut.cz

Lencis

Vyrobit klasickou zmrzlinu není v domácích podmínkách bez příslušného přístroje prakticky možné. Velmi zjednodušeně její výroba spočívá v mražení za pohybu. Po staru se dělala zmrzka tak, že byl dvouplášťový dlouhý sud, uprostřed byla hmota na zmrzlinu a kolem led. Zmrzka se pak stloukala – pohyb sudem nahoru dolu a doprava doleva. Moderní stroje samzřejmě umí chladit i míchat automaticky. Kadopádně můžete koupit nějáký domácí zmrzlinovač, dnes už se dají běžně koupit.

Pokud však toužíte jen po něčem dobrém a studeném. Udělejte si domácí nanuky. Lze koupit speciální tvořítka, ale i bez nich se dá. Do kelímku nalijete nějakou dobrotu, po částečném zatuhnutí doprostřed zapýchnete plastovou lžíci, nebo dřívka od koupených nanuků. Dobrota může být jen vodová (oblíbený džus, voda se šťávou, vody s citronem a cukrem, oblíbený čaj) nebo i jiná (výborně chutná třeba i zmražený jogurt, nebo tvaroháček) Fantazii se opravdu meze nekladou 😉

bt.cz

Zdravím,
recepty na dobré zmrzliny mají zde:
<a href=„http://­www.frigomat.cz/po­radime/recepty/“>re­cepty na zmrzlinu</a>

Dobrou chuť..:)

Zdroj: www.frigomat.cz

Janulka

Ahoj, nevím, jestli ti to pomůže, ale my jsme teď objevili něco zcela nenáročného – koupili jsme tvořítka na zmrzku (nanuky), jsou to čtyři nádobky ve tvaru nanuků, naliješ tam vodu s jakoukoliv šťávou, dáš zmrznout a tak po 6 hodinách vyndáš. A máš nanuky jedna báseň – osvěžej, jsou barevný, kaloricky absolutně nezávadný, prostě super!
P.S. Můžeš tam dát samozřejmě i různé rozmixované ovoce, ovoce s tvarohem atd.

Cherryann

Dobrý den, nějaké recepty naleznete třeba tady, zkuste ten první (Fior di latte), ten vypadá na klasickou zmrzlinu.

http://www.fri­gomat.cz/pora­dime/recepty/