Jak vyrobit zlato?

Komu se to povedlo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nikdo už nespočítá, kolik lidí kvůli té myšlence přišlo o život. Nápad vyrobit zlato transmutací (přeměnou) z levnějších a méně ušlechtilých kovů k sobě ale přitahoval po staletí. Dílem dobrodruhy, dílem podvodníky, snažící se vlastnosti zlata napodobit. Alchymistické záznamy na nás dnes mluví jazykem poměrně nesrozumitelným. Pokud ale víme, alchymistům se této mety dosáhnout nepodařilo. Přesto, že zlato z jiných kovů vyrobit lze...........

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/meteor/pris­pevky/_zprava/804067

Další odpovědi
bohunka1

To kdybych věděla, tak to neřeknu, i kdyby mě mučili:)!!!