Hrva75

Jak vyrobit přístroj, který by po určitých pauzách říkal to, co bych do toho přístroje zadal?

Třeba bych do toho přístroje zadal 3 věty. Nejdřív by uběhlo třeba 20 vteřin a přístroj by řekl první větu. Po 20 vteřinách druhou a po dalších 20 vteřinách tu 3.větu. Ty pauzy by měly trvat v rozmezí 20–30 vteřin. A kdyby se vešel ten přístroj do ruky, byl by to příjemný bonus.

Nejlepší odpověď
Drap

Stačí ti obyčejné přehravací zařízené, diktafon, magnetofon. Nejprve namluvíš i s příslušnou pauzou a potom pustíš.

Další odpovědi
Edison

Mmmmm… arduino s voice modulem? Nebo raspberry?

anonym

Pro počítačový software je tohle triviální práce s mikrofonem a hlasovým výstupem. Stačí tedy sehnat jen dostatečně malý počítač napájitelný z baterie (například RaspberryPi) a takový program na něm spustit. Cena raspberry je kolem 700 Kč, přenosná baterie se k tomu dá použít jakákoliv powerbanka pro mobilní telefony a utáhne provoz několik hodin v kuse. Také to bude chtít připojit externí mikrofon tedy +150 kč … a to je vše, řešitelné je to velmi snadným skriptováním , ten skript by ti ale musel napsat někdo zkušenější, v něm by bylo nastaveno že má docházet k automatickému opožděnému přehrávání a náhodnému generování prodlev v rozsahu 20–30 sekund … na takové raspberry se na vestavěnou sd kartu vejde takových vět tisíce, limit na 3 by tedy nebyl vyloženě nutný … škoda že vůbec nezmiňuješ pravý účel takového zařízení snáze by se hledalo optimální řešení ..

aliendrone

Přístroj vyrábět NEMUSÍŠ, nejspíš ho už máš (PC, notebook, mobil). Nahraj si kecičky tak jak chceš (i s těmi pauzami) a pak to v přehrávači pusť ve smyčce. Popřípadě si kup u čongů nějaký mp3/mp4 přehrávač a zkopíruj audiosoubor do něj a pak pustit ve smyčce. Dnes se dělají opravdu miniaturní.

Pokud nechceš posouchat svůj hlas a nikdo není po ruce, kdo by to namluvil, můžeš použít třeba toto > vytvoř soubor s příponou .vbs, např. „kecy.vbs“ – jasně že BEZ těch uvozovek) Pozor, NE soubor „kecy.vbs.txt“, na konci musí být „.vbs“!!!! Do něj napiš tyto 2 řádky, co jsou v hranatých závorkách, ale BEZ NICH! tedy >>>

[set Objvoice=Crea­teObject(„SAPI­.SpVoice“)
Objvoice.Speak „veleesz me prdyl – debeela“]

Soubor pak ulož a spusť (dvojím poklepáním). To jen tak pro inspiraci. ;) :D :D

Dochy

Jak říkají kolegové. Počítač, diktafon apod. Pokud nový přístroj na bázi počítače, pak existují i levnější a vhodnější prostředky než víceméně plnohodnotné PC jako je třeba ten raspberry, ale tam bude náročnější vývoj.