patrikh1410

Jak vyrobit pájku s 12v baterií?

Dobrý den,
jak se dá vyrobit pájka z 12v baterie s 12Ah?

Odpovědi
Brblal

Ano, já mám trafopájku a také mám 2 páječky na 12V, co trvale hřejí, používat se dají, ale nejčastěji používám známou ERS50 s regulací teploty.

Hlada

Páječky na 12V se běžně prodávají, takže ji není potřeba dělat. Kdybys ale chtěl, tak tělíska se v Číně prodávají za 0,5 $.

Zdroj: https://satelity-ul.cz/rucni-pajecky-a-trafopajky/47713-pajeci-pero-zd-200nd-12v-40w-autokonektor-8595563702819.html

dr.luha

Stačí použít odporový drát třeba ze starého tepelného ventilátoru.
https://youtu­.be/yFHqd2w1ZE0

Edison

Dr. luha se mýlí. Ten drát musí mít takový odpor, aby to hřálo a „nepoložilo“ zdroj. Takže to není tak jednoduché, jak si kde kdo představuje. Chce to mít alespoň základní školu, kde se učí ohmův zákon.

Jinak existují i USB pájky… Nechápu to dodnes… a to jsem elektronik. 😁 Ale na to jsem si už zvykl, že vůbec nechápu, jak vlastně mohou elektrická a elektronická zařízení fungovat… 😁