Werwolfo

Jak vyrobit minecraft server a hrát přes hamachi nebo co to je? :D

Ahoj, chcem si s kamarádem zahrát minecraft survival, ale abychom tam byli oba – jako multiplayer :) Jde to nějak udělat a konkrétně prosím jak? Hraju minecraft teprve pár dní a neumím to s tím moc dobře, zkoušel jsem něco podle nějakého návodu, ale nejde mi to. Ví tady někdo jak na to a jestli je potřeba kvůli tomu hned zakládat server? Mám stažený minecraft verze 1.5.2..

Odpovědi
anonym

Pokud se nevyznáš v dokumentaci v Minecraftu tak se ani o to nepokoušej. Stal se mi i případ kdy se hrabal v nastavení tak dlouho až si pokurvil DNS a IP servery a nešel mu internet.

Jinak zapni hamachi vygeneruje se ti IP. Stáhni si MinecraftServer­.exe? a do vygenerovaného configu si vlož IP z hamachi. Restartuj minecraft server a jedeš.

Rylon

  1. Stáhni toto: http://ulozto­.cz/xkYWYyW4/mc-server-rar sám sem to vyrobyl. Jsou tam základní pluginy (home, spawn…).
  2. Pokud máš internet od O2 můžeš si podle návodu na googlu podle tvého routru/modemu (O2 už má veřejnou IP)

Pokud ne, tak si můžeš veřejnou IP koupit, stojí asi 350Kč, nebo přes HAMACHI.
HAMACHI: Stáhneš si hamachi třeba na www.slunečnice.cz (do vyhledávání napiš Hamachi a stáhni program. Nainstaluješ a program tě vyzve k přihlášení. Přihlásíš se a pak můžeš založit sít. Pojmenuješ jí jak chceš např. MC_SIT243. Kamarád/i se připojí na tvojí sít zapneš server a jedeš (kamarád musí mít také HAMACHI a musí být připojený na tvojí sít. Pak už jenom napíše do ADD SERVER (v MC) IP adresu z HAMACHI (tvojí) a můžete hrát)
PS: Na něco jsem zapomněl… V server properities musíš nechat kolonku port prázdnou :D MY BAD Jinak by mnelo fakat. Musíš mít 32bit komp popřípadě se mrkni na net a najdi si kod na 64bit MC server (bukkit), ale ve většině případů to funguje i na 64bit. Kdyby se naskytl nějaký problém napiš do doplnění :D Rylon
Doplňuji:
2. To si najdes podle tveho routru/modemu a nastavis nat site na tvoji ip kompu a pak to bezi (mam zkusenosti) :DD Rylon